لیست مهمانان عروسی

لیست مهمانان عروسی

7 ترفند برای تهیه لیست مهمانان عروسی

لیست مهمانان عروسی مهمترین جنبه عروسی بعد از شما و همسرتان ، مهمانان دعوت شده به مراسم عروسی هستند . لیست مهمانان عروسی
هر عروس و دامادی می خواهد که در جشن آغاز زندگی مشترکش ، کسانی را که دوست داشته و به آنها اهمیت می دهد در کنارش باشند و با فراهم کردن لحظاتی خوش و باشکوه برای آنها، خاطره خوشی از این شب در ذهن شان ایجاد کند.

لینک اجاره ماشین عروس های خاص و زیبا

در نگاه اول فراهم کردن لیست مهمانان کار ساده ای به نظر می رسد. اما وقتی پای عمل در میان می آید می بینید که در کنار تمام کارهایی که باید برای تهیه مقدمات عروسی انجام دهید، نوشتن لیست مهمانانی که باید در تالار پذیرایی عروسی حضور داشته باشند، نیاز به در نظر گرفتن جزئیات زیادی دارد و به آن راحتی که فکر می کردید نیست. در این مقاله ترفند هایی را گرد آورده ایم که به شما در تهیه لیست مهمانانتان کمک می کند. 

اولین قدم در برنامه ریزی عروسی برآورد بودجه عروسی است. ابتدا باید تخمین دقیقی از میزان بودجه ای که می توانید برای عروسی خود در نظر بگیرید، داشته باشید. چه میزان مبلغ می توانید خودتان فراهم کنید و تا چه میزان اطرافیان می توانند به شما کمک کنند. تعیین میزان مبلغی که
می توانید برای عروسی خود هزینه کنید در تعیین تعداد مهمانان شما نقش زیادی دارد .لیست مهمانان عروسی

بودجه

1- نوع و سبک عروسی خود را مشخص کنید.

قبل از اینکه بر روی لیست مهمان خود تمرکز کنید ، باید تصمیم بگیرید چه نوع عروسی را می خواهید برگزار کنید و آیا همسرتان نیز با شما موافق است یا خیر. آیا می خواهید یک جشن بزرگ و باشکوه در یک تالار پذیرایی مجلل یا باغ تالار رویایی و سرسبز بگیرید یا یک عروسی خودمانی و صمیمانه؟ در منطقه خودتان یا در مکان دیگری؟ در اوج فصل عروسی یا خارج از فصل؟ با حضور بچه ها یا تنها با حضور بزرگسالان؟ یک شام ساده و خودمانی یا یک میز شام مفصل؟ تصمیم گیری در مورد این عوامل، شما را قادر می سازد تا بودجه خود را مشخص کرده و تعداد مهمان هایی را که می توانید دعوت کنید تعیین نمایید.

عروسی | لیست مهمانان عروسی

2- با والدین تان صحبت کنید.

با اعضای نزدیک خانواده (یعنی والدینتان) صحبت کنید و از آنها بپرسید که دوست دارند چه کسانی را دعوت کنند. در اولین مراحل تهیه لیست مهمانان عروسی با پدر و مادر خود به طور مفصل در این مورد صحبت کنید. دیدگاههای خود و اینکه قصد دارید چه نوع مراسمی برگزار کنید را با آنها در میان بگذارید. همچنین در مورد بودجه ای که می توانید برای عروسی خود در نظر بگیرید با آنها گفتگو کنید. سپس صحبت های آنها و اینکه دوست دارند چه کسانی را برای این جشن دعوت کنند را نیز گوش دهید. لیست مهمانان عروسی

اطمینان حاصل کنید که لیست مهمان شما شامل همه کسانی است که باید در جشن شما حضور داشته باشند. سپس مجدداً آن را بررسی کنید تا مبادا کسی را از قلم انداخته باشید. لیست مهمانان عروسی

3- یک لیست A از مهمانان اصلی عروسی و یک لیست B در دسترس داشته باشید.

ابتدا از لیست کسانی که مطمئناً باید دعوت شوند، شروع کنید. بدیهی است اعضاء خانواده و فامیل های نزدیک شما و بهترین دوستان تان در این لیست قرار می گیرند. نگاهی به تعداد افراد این لیست بیندازید. آیا از تعدادی که در مرحله 1 روی آن توافق کردید کمتر است؟ در صورتی که پاسخ بله است، لیست مهمانانی را که دوست دارید در جشن شما حضور داشته باشند اما وجود آنها ضروری نیست و ما آن را لیست B می نامیم، تشکیل دهید. این لیست ممکن است شامل همکاران، و همچنین اقوام و دوستان دورتری که دوست شان دارید، باشند. در این مرحله، به راحتی می توانید به هر تعداد که می خواهید لیست B از افرادی که با همدیگر هم خوانی داشته و از یک دسته و قماش هستند، درست کنید. بنا به احتیاط، بهتر است هنگامی که به گروه هایی مانند عموزاده های دوم و یا همکاران دیگر می رسید، یا کل گروه را دعوت کنید یا کلاً آنها را از فهرست خارج کنید. به این ترتیب، از به وجود آمدن احساسات جریحه دار شده و دوباره آشتی دادن خانواده های ناراضی جلوگیری می کنید.

4- تعداد افراد اضافه شده را محدود کنید.

تصمیم بگیرید که به چند نفر از دوستان تان اجازه می دهید که شخص دیگری را همراه خود به جشن بیاورند. درست است که بعضی از دوستان تان ممکن است همراه داشته باشند اما این موضوع باید تحت کنترل شما باشد. شما نمی توانید از یک عده افرادی که تا به حال در عمر خود ندیده اید پذیرایی کنید. بهترین کار برای کنترل این موضوع این است که یک میز جداگانه مخصوص مجردها ترتیب دهید و آن را به اطلاع شان برسانید.

5- مهمانان خود را به گروه های مختلف تقسیم کنید و برای هر کدام کد رنگی تهیه نمایید.

خانواده ی همسر شما، خانواده ی شما، دوستان دوران کودکی، همکاران، دوستان دوران دانشگاه، بستگان دور و… گروه های مختلف افرادی را تشکیل می دهند که برای عروسی خود دعوت می کنید. برای هر گروه یک منبع بصری و یک کد رنگی خاص ایجاد کنید. انجام این کار به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چه کسی را ممکن است فراموش کرده باشید. با انجام این کار به میزان قابل ملاحظه ای در زمان خود صرفه جویی می کنید و برای نوشتن کارت های عروسی و دیگر موارد نیز به شما کمک زیادی خواهد کرد.

6- از لیست مهمان خود استفاده های مفید کنید

از لیست مهمانان خود برای نوشتن آدرس ها، دعوت نامه ها، هدایای دریافتی و غیره استفاده کنید. لیست مهمان های خود را شماره گذاری کنید. این شماره گذاری می تواند به شما کمک کند که با حذف یا اضافه شدن هر مهمان، دوباره از اول آنها را نشمرید. از مهمانان خود بخواهید که به شما اطلاع دهند که آیا در جشن حضور خواهند داشت یا خیر.

7- جشن را به خوبی برگزار کنید و لذت ببرید

روز عروسی شما روزی است که همه کسانی که آنها را دوست دارید و برایتان باارزش هستند در کنار شما جمع شده و آغاز زندگی مشترک تان را با هم جشن می گیرید. سعی کنید تمام ناراحتی ها و استرس های روحی که در این مدت به شما وارد شده است را کنار گذاشته و از جشن تان و بودن در کنار عزیزان تان لذت ببرید

به این متن امتیاز بدید !